Co je nového od 9.3.2022

9.3.2022
Poslední chybějící článek o Canberrách:
Letadla / RB-57 Canberra
(RB-57E "Patricia Lynn" a RB-57F "Second Slice" / "Rivet Slice")

---------------------

24.1.2022
1. Nový vzhled, přívětivější k mobilním zařízením.

2. Nové téma:
Letadla / B-57 Canberra
Letadla / B.20 Canberra
Letadla / YOV-10 NOGS

Přepracované téma:
Letadla / AC-130 Spectre
Letadla / F-105 Thunderchief
Ostatní / Bat 21 - skutečnost

Doplněné téma:
Letadla / OV-10 Bronco (nové kreslené obrázky, Pave Nail)
Letadla / A-1 Skyraider (nové kreslené obrázky)

---------------------

29.1.2019
Po dlouhé době něco nového. Téma, o kterém se moc nepíše a to použití bezpilotních průzkumných prostředků. V první řadě je tu jejich nosič, upravený Hercules DC-130. A jako doplnění přehled bezpilotních letounků Ryan Model 147 (AQM-34).
Vzhledem k tomu, že fotografie DC-130 z vietnamské války jsou poměrně vzácné, jsem vcelku hrdý na to, že se mi povedlo nakreslit hned tři bokorysy. Nevím o žádné publikaci, kde by byla uveřejněna jediná kresba DC-130 z vietnamské války.

Letadla/DC-130 Hercules
Letadla/AQM-34 Lightning Bug

---------------------

2.2.2016
Od poslední aktualizace webu (ještě na adrese nam.wz.cz) uběhlo dlouhých 8 let. Většina jistě měla za to, že web je definitivně mrtvý. Ve skutečnosti jsem se nikdy nepřestal věnovat válce ve Vietnamu, jen jsem na webu nic nepublikoval. Práce na webu je spojená s vyhledáváním informací a ověřováním nejasností. Občas jednu informaci hledám i týden a nakonec zjistím, že se celou dobu nacházela v mém "archívu". Pro práci na webu je potřeba mít chuť a skutečný zápal, ale je obtížné udržovat neustálou chuť. Takže po nějaké době vyhořím a potřebuji si od "Namu" odpočinout. Potom nastane období kdy se bohapustě flákám, po něm pomalý návrat k tématu - nudné "kancelářské" práce jako třídění fotografií, "katalogizace" archívu, náhodné brouzdání po veteránských webech. Odpočinu si a také obvykle narazím na něco, co znovu nastartuje posedlost.
V minulých osmi letech jsem prošel všemi obdobími. Poslední 3 roky jsem intezívně pracoval na znovuspuštění webu. Je to pořád jen koníček, takže intezívně znamená co mi práce, rodina a tedy volný čas, dovolí.

Co je tedy nového ? Nový je hosting a nová je IP adresa. Změněný je vzhled. To se týče obsahu, tak soukromě toto znovuspuštění nazývám fáze 1. Řekl jsem si, že je lepší přinést alespoň stručnou informaci, než vůbec žádnou. Takže pro začátek jsem se snažil doplnit sekce Vojenské techniky, Zbraní a Vrtulníků. S tím, že je lepší přinést stručnou informaci než vůbec žádnou, souvisí i změněné menu jednotlivých sekcí, které tvoří seznam letadel nebo zbraní. I když jsou některé odkazy zatím neaktivní.
Dále jsem si řekl, že lidi stejně ty pindy nečtou a mají radši obrázky, takže jsem se snažil doplnit fotografie tam kde nebyly. A tam kde byly jsou často vyměněné, protože staré nevyhovovaly svou velikostí. Týká se to všech sekcí, kromě Knih a Ostatní. Celkem se jedná asi o 900 nových obrázků a fotografií.