Rain

Rain

hodnocení CSFD: 61%
hodnocení IMDB: 5,1
RAIN
VLČÁK RAIN

USA, 2001, 85 min

Režie:  Robert J. Wilson
Scénář:  Martin Kitrosser, John McGowan
Kamera:  David Luckenbach
Hudba:  Andrea Saparoff
Hrají:  Scott Cooper (Pvt. Holland), Pamela Moore Somers (Abbey), Ashley Edner (Amy Davisová), Mark Kiely (Lt. Crawford), Derk Cheetwood (Sgt. Summers), Jimmy Pham (Ky), Vincent Angell (Cpt. Pike)

 

Bratr dívenky Amy zahynul ve Vietnamu. V jednom dopisu jí napsal, že kdyby byl ve Vietnamu jejich pes Rain, určitě by zachránil mnoho lidí. Po bratrově smrti Amy daruje nebo spíš zapůjčí Raina armádě, aby pomohl přežít co nejvíce lidem.

Rain je přidělený vojínu Hollandovi, který se seznámil s Amy a ví jak a proč se pes ocitl v armádě. Rain spolu s Hollandem absolvují výcvik a jsou posláni do Vietnamu. Jejich první úkol není lehký, jdou do údolí A Shau. Velitel čety ke které jsou přiděleni navíc nedůvěřuje dvěma zelenáčům, nedůvěřuje ani psům samotným, protože předchozí pes udělal chybu, za kterou zaplatilo životem několik mužů.

Vlčák Rain je televizní snímek a v televizi jste se s ním také mohli potkat. V Česku ho uvedla Nova, na Slovensku JOJ, na obou televizích běžel o víkendovém odpoledni. Tím naznačuji, co od filmu můžete čekat - je to prostě takový nenáročný, spíš rodinný filmeček na sobotní odpoledne, nijak vás nevzruší, místy je to blbounké, ale moc to nezprudí. Tedy pokud pro vás není ve filmu nejdůležitější co mají vojáci na sobě, jaké tam jsou zbraně. V tomhle to je hodně špatné - ALICE, M16A2, někde jsem zahlédnul i woodland. Film není žádná sláva, na druhou stranu není tak příšerný jako některé akční snímky, v porovnání s ostatními filmy z Vietnamu by mu asi nejlépe slušela kategorie "snesitelné".